Antyspam


 

Problemy ze spamem w sieci lokalnej

Jak wiadomo ok 60 % przesyłanych w Internecie maili to SPAM.

Spamerzy niejednokrotnie wykorzystują do tego celu komputery niczego nieświadomych użytkowników zarażając je trojanami, robakami itp. Duża ilość wysyłanego spamu z naszej sieci może doprowadzić do sytuacji w której nagle okazuje się że większość serwerów poczty odrzuca maile z powodu wpisania naszych adresów IP na czarne listy RBL. Jak się bronić przed spamem i wirusami ?

Najlepszym sposobem obrony przed spamowaniem naszych klientów jest zainstalowanie na routerze specjalnego oprogramowania, które będzie analizowało maile wysyłane z naszej sieci pod kątem spamu. Jest to specjalny serwer proxy dla poczty wychodzącej, program analizuje maile przyznając im punktację. Jeśli dany mail zostanie uznany za spam program automatycznie zablokuje możliwość wysyłania poczty z takiego IP w sieci lokalnej. Co ważne skrypty wygenerują nam logi z tego zdarzenia, na jakiej podstawie mail został odrzucony, można pokazać je użytkownikowi, który twierdzi że jego komputer jest "czysty". Gdy już wiemy kto spamuje lub wysyła wirusy poprzez pocztę w sieci lokalnej, możemy zablokować port poczty takiemu użytkownikowi oraz powiadomić go o tym, aby usunął złośliwe oprogramowanie ze swojego komputera, po czym zostanie mu przywrócony dostęp do poczty.

Skrypty antyspamowe instalowane przez naszą firmę napisane przez nas oraz są oparte na:

  • Smtp-gated

          Serwer proxy

  • SpamAssassin

         Filtr antyspamowy

  • Clamd

         Program antywirusowy

Całość jest zintegrowana z LMS-em, jeśli Państwo nie korzystają z LMS-a, możemy dla Państwa przygotować panel do obsługi filtra spamu

z poziomu www.


Koszt instalacji w/w oprogramowania to 300 zł!!