Księgowanie wyciagów bankowych

Księgowanie wyciagów bankowych

Moduł Księgowanie wyciągów bankowych pozwala na automatyczne zapisywanie do bazy LMS'a informacji z wyciągów przysyłanych z banku. Aby móc korzystać z modulu należy zamowić w banku indywidualne konta dla swoich klientów (IBAN) oraz skonfigurować LMS-a pod IBAN. Bank okresowo przesyła na wskazany adres e-mail wyciąg z informacjami na które konta wpłynęły nowe środki. Na podstawie numeru IBAN, skojarzonego z numerem klienta w bazie LMS'a możemy automatycznie zapisać w bazie informacje o wpłacie.

Proponujemy Państwu dwa sposoby księgowania wpłat: półautomatyczny lub automatyczny.

  • Księgowanie automatyczne

Wskazany bankowi adres e-mail może być okresowo sprawdzany przez skrypt, a nowy wyciąg (lub paczka z wyciągami) ściągany na dysk serwera. Pozwala to na całkowitą automatyzację procesu.

  • Księgowanie półautomatyczne

Plik z informacjami o wplatach ściągany jest przez Państwa, a następnie przy pomocy interfejsu zaimplementowanego w LMS dokonują Państwo księgowania danego pliku.

Oba sposoby posiadają zabezpieczenia przed wielokrotonym zaksięgowaniem tego samego pliku. Informacje o zaksięgowanych wpłatach trzymane są w bazie, a przed każdym kolejnym importem sprawdzane jest czy dany plik nie był już kiedyś importowany. Informacje o sukcesie lub porażce importu zapisywane są w logach serwera.


 

Wybór banku zostawiamy naszym klientom. Przed instalacją skryptu potrzebny nam jest przykladowy plik wyciągu ponieważ format tego pliku zależy od danego banku lub indywidualnych ustaleń klienta i banku.